خرید بک لینک

مدل سفره عقد
اخبار بانک و بیمه
خرید بک لینک ارزان
انجام پروژه متلب
تور تایلند
گروه صنعتی مدرن

گروه صنعتی مدرن

تولید کننده درب و پنجره upvc

مهمترین نکات ارزیابی سئو سایت

سئو فاکتورهای بسیار زیادی جهت بررسی و ارزیابی دارد. در بهینه سازی وب سایت باید تمام این ارزیابی ها را در نظر گرفت و بصورت چک لیست در تمام آنالیزها و عملیاتی که جهت گسترش بهینه سازی وب سایت خود انجام می دهید یادداشت کنید. در این صورت می توانید هم آنالیزهای خود را بصورت آرشیو نگهداری کنید و هم چک لیست های سئو را بررسی کنید.

این فهرست تمام کارهای ضروری برای سئو سایت شما و همچنین شرایط ایجاد ترافیک بیشتر و تغییرات بهتر را فراهم می کند.

قسمت اول: لیست ارزیابی سئو در وبسایت

 

۱) برچسب عنوان ها:

موتورهای جستجو از برچسب عنوان ها برای یافتن میزان کاربرد و اهمیت یک صفحه برای کاربر استفاده می کنند. زمانی که کاربر پس از جستجو با چندین صفحه مواجه می شود, عنوان مفید و مناسب کاربر را در پیدا کردن بهترین لینک کمک می نماید.

برچسب عنوان های کپی شده

اگر برچسب عنوان منحصر به فرد برای مقاله تان ایجاد نکنید باید نگران این موضوع باشید که آیا محتوای شما در جایگاه اول قرار خواهد گرفت یا خیر.

عدم استفاده از برچسب عنوان ها

کاربران و همچنین موتور های جستجو برای دانستن موضوع لینک از برچسب عنوان استفاده می کنند. بنابراین عدم استفاده از آن صفحه مورد نظر را برای رتبه بندی محتواها در صفحه نتایج جستجو دچار مشکل می سازد.

برچسب عنوان های طولانی

برچسب عنوان نباید بیش از ۶۵ کلمه داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است در صفحه نتایج جستجو نیمه شود و نبود عنوان کامل کاربر را در انتخاب لینک مناسب و مرتبط دچار مشکل می سازد و ممکن است سراغ لینک دیگری بروند.

۲) تغییر مسیرها

 

ارزیابی سئو سایت

تغییر مسیر از یک URL به URL به صورت خودکار کاربران را به صفحات دیگری هدایت می کند. باید به این نکته توجه شود که ممکن است به هنگام دسترسی محتوای کمتری تحت پوشش قرار بگیرد و ممکن است لینک های مستقیم جایگزین تغییر مسیر ها شود چون آنها منابع کرالر را از بین می برند.

هر چقدر که کرالر بیشتر و مؤثرتر وب سایت شما را تحت پوشش قرار دهد امکان شاخص شدن صفحه شما بیشتر می شود.

انواع مختلف تغییر مسیرها:

۳۰۱ انتقال دائمی

این تغییر مسیر که وضعیت HTTP ست برای زمانی است که صفحه ای URL ای جدید انتقال پیدا کرده است.تغییر مسیر ۳۰۱ دارای این مزیت است که تمام  لینک های درونی در URL اول به URL جدید انتقال پیدا می کند. زمانی که می خواهید دامنه اینترنتی وبسایتتان را تغییر دهید باید از تغییر مسیر ۳۰۱ استفاده استفاده نمایید.

۳۰۷ انتقال موقتی (formerly302-found)

این تغیر مسیر معمولا به هنگام تعمیر وبسایت ایجاد می شود و رایج نمی باشد. برخلاف انتقال ۳۰۱ تمام قسمت های لینک به URL انتقال نمی یابد.

(HOST name) نام میزبان

برخی سایت ها اجازه می دهند تا کاربران از طریق  HOST name های متفاوتی از آنها بازدید نمایند.

باید به این نکته توجه داشت که تمام نام های میزبان به سایت مشابهی هدایت شوند. زیرا موتور جستجو در غیر این صورت نام های میزبان را به جای یک سایت بزرگ با یک سایت کوچک اشتباه خواهد گرفت.

دسترسی

دسترسی مناسب به موتور های جستجو کمک می کند تا سریعتر عملیات جستجو را انجام دهند. اگر موتورهای جستجو دسترسی لازم را نداشته باشند, نمی توانند صفحات سایت شما را رتبه بندی نمایند بنابر این شاخص نمی شود و در سئو سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

Anchor text

کلماتی هستند که یک لینک به آنها نسبت داده شده است و اگر بر روی آن کلیک نمایید به صفحه مورد نظر هدایت می شوید  همانند برچسب عنوان. کاربران و موتورهای جستجو از آنها استفاده می کنند تا بفهمند که مقصد نهایی صفحه در چه موردیست. این قسمت برای و جستجوهای مرتبط و شاخص شدن می باشد.

(Broken links) لینک های بلا استفاده

لینک های بلا استفاده برای آنکه به صفحه فایل یا تصویر مورد نظر بروند error می دهد که این امر دلایل مختلفی دارد مثل حذف شدن محتوای لینک شده از سایت. این لینک ها ممکن است که اثرات منفی بر روی رتبه بندی موتورهای جستجو داشته باشند زیرا کرالر ها را از ایندکس کامل سایت توسط کراکر ها جلوگیری می نماید.

این به معنای پوشش و رتبه بندی پایین میباشد. همچنین اگر کاربری با یکی از این لینک ها مواجه شود از ادامه بازدید سایت شما منصرف خواهد شد.

URL های کوتاه بهتر هستند زیرا:

  • موتورهای جستجو, URL ها را به عنوان قسمتی از نتایج جستجو نشان می دهند.
  • URL های بلند ممکن است نصفه شوند و کاربران را از کلیک کردن منصرف نمایند.
  • URL های کوتاهتر راحت تر به اشتراکمس شوندو به راحتی خوانده می شوند .

(Dead end pages) صفحات بدون لینک WebCrawler

اگر وب کرالر به یک صفحه بدون لینک برسد, قادر نخواهند بود از آن وب سایت جای دیگری بروند بنابر این این صفحات تجربه خوبی نیستند و بر سئو تاثیر می گذراند.

صفحات یافت نشد یا  page not found  با اینکه با کد HTTP4.4 شناخته می شوند, هنگامی  که با صفحه ای که دیگر موجود نیست مواجه می شود, page not found نشان داده می شود که اگر آن صفحه منتقل شده باشد تغییر مسیر ۳۰۱ راه حل خوبی است.

محتوای کپی شده

محتوای کپی شده به محتوایی گفته میشود که در بیش از یک صفحه موجود باشد.موتور های جستجو باید آن ها را اولویت بندی که ممکن است محتوای شما جایگاه پایین تری بیاید. تغییر مسیر ۳۰۱ برای محتواهای کپی شده می تواند استفاده شود.

 (Duplicate meta Description) توضیحات اضافی کپی شده

این قسمت توضیحی است که زیر برچسب عنوان در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و اگر کاربران قادر به تمایز بین محتوای سایت شما نباشند صفحات متعدد وب سایت شما می تواند از موتورهای جستجو ترافیک کم کند.

این قسمت همان توضیحی است  که در قسمت زیر برچسب عنوان در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و در صورتی که کاربرا توانایی تمایز بین ان ها را نداشته باشند, صفحات متعدد وب سایتان از موتورهای جستجو ترافیک کم می نماید.


برچسب ها : آموزش سئو, آموزش سئو حرفه ای, آموزش سئو سایت, آموزش طراحی سایت, ابزار سئو, سئو, سئو سایت, شرکت طراحی سایت, طراحی سایت, طراحی سایت ارزان, طراحی سایت در کرج, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در چهارشنبه 13 بهمن 1395ساعت 15:19 توسط Hani | | بازدید : 360

عرفی علم هئو(HEO) در طراحی سایت و تفاوت آن با سئو

HEO به معنای تجزیه بهینه سازی چیدمان سایت  و مخفف کلمات Human Experience Optimization به معنی “بهینه سازی تجربه و رابط کاربری”  می باشد و این عنوان برای طراحان سایت به کار گرفته می شود. یعنی باید قالب سایت مان را از نظر رابط کاربری طوری طراحی کنیم تا برای کاربر بهینه باشد و به راحتی بتواند در سایت بدون اینکه خسته شود به گشت و گذار بپردازند.

در دنیای امروز متخصصان کامپیوتر با بهره گرفتن از دانش کارشناسان علم طراحی سایت روش هایی برای جذب کاربران به وب سایت خود یافته اند و در اینجا مفهومی به نام HEO شکل می گیرد.

تفاوت Heo و Seo سایت

در علم سئو به محتوای سایت وارتباط و بهینه سازی محتوای آن پرداخته می شود این در حالیست که در هئو به علم طراحی سایت و  نکات ظاهری و ساختاری یک سایت پرداخته می شود و در واقع تنها عاملی است که  کاربران را به غالب گرافیکی سایت جذب می نماید .

اما باید بدانیم که  هئو در کنار رعایت موارد سئو است که معنا و مفهوم پیدا میکند تا هم طراحی سایت و هم محتوای آن برای کاربران جذاب باشد .

کاربران توسط واژه هایی که جستجو می کنند به بازدید از صفحات وبسایت شما می آیند و علاقه ای به دیدن کلمات کلیدی پر شده در سراسر صفحه شما را ندارند.

نکات موثر در علم heo سایت و قالب وردپرس

در علم HEO به تمام نکات گرافیکی سایت از قبیل فونت ها، رنگ ها، چیدمان صفحه و … پرداخته می شود، طوری که طراحی سایت برای کاربران جذاب بوده و خسته کننده نباشد. رعایت این نکات سبب جذب کاربران و بازدید بیشتر از سایت شما می گردد.

برخی از این نکات که در بهینه سازی تجربه و رابط کاربری تاثیر بسزایی دارند و در طراحی قالب وردپرس نیز باید رعایت شوند تا بازدهی بیشتری حاصل شود عبارتند از :

  • صفحه آرایی و نحوه چیدمان عناصر و در صفحه وب سایت
  • رنگ و نوع فونت برای متن وب سایت
  • ساختار نوشته ها و پیوندهای وب سایت

حال به بیان برخی از این نکات می پردازیم :

انتخاب هدر و بند ابتدایی:

 هدر سایت  نباید قسمت زیادی از فضای صفحه ی ساین را اشغال نماید. بهترین اندازه ای که برای هدر هر وبسایت در نظر گرفته شده است, ۷/۱ نمای اولیه سایت شماست.

 اما پر اهمیت ترین موضوع در طراحی هدر سایت محتوای آن می باشد. باید مطالبی در آن درج شود که قصد داریم توجه کاربران را به آن جذب نماییم.

نحوه چیدمان و صفحه آرایی:

طبق تحقیقاتی که توسط کارشناسان طراحی سایت صورت گرفته است, نحوه دنبال کردن چشم انسان برای متون فارسی و و زبانهایی که از راست به چپ نوشته می شوند، صفحه به شکل برعکس حرف انگلیسی “F ” می باشد. به این ترتیب که در انتهای پاراگراف از سمت راست چشم شروع به خواندن کرده و تا انتهای سمت چپ ادامه می یابد و مجدد از سمت راست پاراگراف بعدی شروع می شود. در حالی که در زبان انگلیسی و تمام زبان هایی که از سمت چپ به راست نوشته می شوند، به شکل F است. بنابراین سایت ما باید طوری طراحی شود که محتوا و مطالب متنی سایتمان در سمت راست باشد، و در حاشیه سمت چپ می تواند محلی برای تصاویر،جدول ها،بنر ها و … باشد و جزئیات بیشتر ( معمولا مطالب تصادفی ، مطالب محبوب و پربازدید و …) است.

یکی از نکات بسیار تاثیرگذار در جذب کاربران وبسایت نوع فونت و رنگ مورد استفاده برای عنوان مطلب و خود مطلب می باشد.

فونت و رنگی که در طراحی سایت برای متون وبسایت مورد استفاده قرار می گیرد, باید طوری باشد که بازدید کننده احساس خستگی چشم نکند و برای خواندن مطلب با مشکل مواجه نشود.

رنگ زمینه مطلب بهتر است سفید کامل نباشد (کمی تیره تر) و رنگ خود مطلب نیز سیاه کامل نباشد (کمی روشن تر). همچنین تصویر آن بهتر است در مرکز قرار بگیرد. این کار از خستگی چشم جلوگیری می کند.

علم هئو(HEO) در طراحی سایت چیست؟

شیوه آدرس دهی پیوندهای سایت:

نحوه آدرس دهی پیوندهای سایت از نکاتی است که هم در علم سئو و هم هئو بسیار حائز اهمیت می باشد.

در بارگذاری محتوا توجه به این نکته که آیا در مطالب بارگذاری شما تاریخ آن از اهمیت بالایی برخوردار است (مانند محتوای خبری) و یا خود محتوا بسیار مهم بوده و آدرس دهی های متفاوتی را نیازمند است.

به طور مثال در محتواهای خبری برای جذب بیشتر کاربران گذاشتن تاریخ مطلب کارایی بیشتری دارد و در HEO سایت شما تاثیر گذارخواهد بود.

درج تیتر خلاصه مطلب:

در پایان هر مطلبی که در سایت بارگذاری می کنیم، بهتر است قسمت کوچکی از خلاصه آن را قرار دهیم. این امر موجب هدایت بازدیدکنندگانتان شده و یاعث می شود سایت شما ظاهر بهتری داشته باشد.


برچسب ها : heo, آموزش سئو سایت, آموزش طراحی سایت, ابزارهای طراحی سایت, سئو, شرکت طراحی سایت, شرکت طراحی سایت در کرج, طراحی سایت, طراحی سایت ارزان, طراحی سایت در کرج, هئو, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در چهارشنبه 13 بهمن 1395ساعت 15:21 توسط Hani | | بازدید : 611

افزایش تعداد لینک های خروجی دستور Link گوگل!

گوگل تعداد لینک هایی که از طریق دستور Link نمایش داده می شد را افزایش داده است!

 

گوگل تعداد لینک هایی که از طریق دستور Link (لینکهای موثر یک وبسایت) نمایش داده می شد را افزایش داده است! در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۳۹۵ این تغیر مشاهده گردید.

قطعا برای افرادی که در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت می کنند دانستن این نکته که چه صفحاتی از سایتشان در گوگل ایندکس شده است و سرعت ایندکس شدن آنها چقدر می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.  به یاد داشته باشید که بررسی و تحلیل و کسب آمار و اطلاعات از سایت خود و رقبایتان یکی از مهمترین فعالیت هایی است که باید در بازاریابی اینترنتی و سئو انجام دهید.

گوگل دارای دستوراتی می باشد که این ابزار اطلاعات مفیدی از وبسایتتان را نمایش می دهد. با هم به مرور برخی از این دستورات می پردازیم :

دستورات گوگل

دستور (site) : این دستور با فرمت ‘ آدرس سایتsite: ‘ نوشته می شود و خروجی آن صفحات index شده ی یک سایت می باشد. همچنین در دراخل یک وبسایت عملیات جستجو را انجام می دهد.

به طور مثال : اگر site:avinaweb.com  را در قسمت پنل گوگل جستجو نمایید, صفحات ایندکس شده سایت avinaweb.com در گوگل را مشاهده خواهید کرد.

دستور (link) : این دستور بک لینک های مؤثر را در گوگل نمایش می دهد. لینک هایی که این دستور به کاربر نمایش می دهد لینک های مفیدی هستند که تاثیر بسزایی در افزایش اعتبار وبسایتتان دارد.

دستور (inanchor) : با جستجوی عبارتی با استفاده از این دستور می توانید صفحاتی را که با این عبارت به آن ها لینک داده شده را بیابید.

دستور intitle: با استفاده از این دستور، می توانید یک عبارت را جستجو کنید و صفحاتی را بیابید که با عبارت فوق در عنوان آنها به کار رفته است.

دستور (intitle) : با استفاده از این دستور می توان یک عبارت را جسنجو نمود و صفحاتی را پیدا نمود که عبارت جستجو شده در عنوان آن استفاده شده باشد.بررسی دستور  link

با استفاده از این دستور می توان لینک های مؤثر یک وبسایت را شناسایی نمود.

به طور مثال : زمانی که link:avinaweb.com  را در پنل گوگل جستجو نمایید می توانید مشاهده کنید که وبسایت مذکور از چه طریقی لینک های مؤثر خود را دریافت نموده است. بنا براین هم می توانید لینک های مؤثر را شناسایی نمایید و هم به بررسی رقبای خود بپردازید.

چه اتفاق جدیدی در گوگل افتاده است؟

قبل از این تغییر تعداد لینک های نمایش داده شده از طریق دستور link  محدود بود و فقط تعداد لینک های وبسایت های معظم که دارای اعتبار بسیار بودند, از تعداد قابل توجهی برخوردار بود.

اما بعد از ۲۲ دی ماه سال ۱۳۹۵ تعداد لینک ها ی نمایش داده شده افزایش قابل توجهی داشت.

علت این افزایش این است که دستور link  در گوگل لینک های نا مربوط و مشابه را نیز در خروجی نمایش  می دهد. و تمام لینک های نمایش داده شده مرتبط با آن وبسایت نمی باشد!

این تغییر فعالیت های سئو را وارد مرحله جدیدی ساخته است و فعالان سئو  باید دقت بالاتری برای تحلیل و بررسی این خروجی ها به خرج دهند و زمان بیشتری برای فعالیت روی تحلیل رقبا بپردازند.

در هر صورت باید دید که آیا گوگل اخبار جدیدی در این مورد منتشر خواهد کرد یا خیر و از طرف دیگر اثرات مختلف این تغییر را در نتایج جستجو بررسی نمود.

از بررسی این تغییر می توان این طور به نظر می رسد که خروجی دستور link  از حیث کاربرد تغییر کرده است و بیشتر مانند یک جستجو گر عمل می کند بنابراین کاربرد سابق را نخواهد داشت و صرفا به جهت وی یک عبارت در لینک ها خواهد بود.


برچسب ها : آخرین روش های طراحی وب, آموزش سئو, آموزش سئو حرفه ای, آموزش طراحی سایت, ابزار سئو, ابزار های گوگل, ابزارهای طراحی سایت, دستور لینک, سئو, شرکت طراحی سایت در کرج, طراحی سایت, طراحی سایت ارزان, طراحی سایت ارزان کرج, طراحی سایت حرفه ای, طراحی سایت و سئو, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در چهارشنبه 13 بهمن 1395ساعت 15:22 توسط Hani | | بازدید : 314

صفحه قبل 1 صفحه بعد